IP PoE otočná kamera, 20x optický ZOOM, XM - Obrazový snímač: 5MP 2880*1616@25fps, PTZ


Cena
6 490 Kč

Výrobce

Kód produktu
XM-IP-POE-PTZ-20X-5MP

Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje
5MP 2880*1616@25fps, PTZ
5MP 2880*1616@25fps, PTZ
6MP 3072*2048@20fps, PTZ
6MP 3072*2048@20fps, PTZ
8MP 3840*2160@15fps, PTZ
8MP 3840*2160@15fps, PTZ

ks

Chytrá 3K/4K 5/6/8MP otočná kamera s podporou POE napájení 48V přes UTP kabel. Optický ZOOM, který vám dovolí přiblížit obraz až 20x bez ztráty kvality. PTZ ovládání s funkcí detekce osob. Lze oboustranně komunikovat pomocí mobilního telefonu odkudkoliv. Vhodná k doplnění NVR XMEYE. Více

5MP/6MP/8MP chytrá otočná kamera s POE napájením 48V, 20x optický ZOOM

Inteligentní bezpečností otočná kamera v odolném kovovém těle dle vybrané varianty ukrývá snímací senzor se skvělými 5/6/8MP. Video pak nabízí záznam ve 3K/4K rozlišení od 2880*1616 do 3840*2160px. Nejzajímavější na této kameře je její optický zoom, který vám dovolí přiblížit obraz až 20x, a to bez ztráty kvality. Po připojení k NVR tak lze nahrávat ve vysokém rozlišení. Díky podpoře protokolu ONVIF ji pak můžete propojit s kterýmkoliv rekordérem podporující právě tento standard.

Kamera může pracovat jak samostatně, kdy se napájí klasickým 12V zdrojem a video signál z ní putuje pomocí ethernetového UTP kabelu do vašeho routeru. Tím se stává online a vy se na ní můžete připojit odkudkoliv. Využít můžete váš mobilní telefon, nebo PC s webovým rozhraním či speciálním CMS softwarem.

Další možností je připojení kamery k NVR rekordéru s podporou POE napájení 48V. Jde tak o nejlepší řešení, protože ke kameře stačí přivést jeden UTP kabel, po kterém jde jak napájení, tak i video signál. Obrovskou výhodou tohoto řešení je velká odolnost proti výpadkům el. energie. NVR rekordér totiž stačí připojit k UPS záložnímu zdroji. Ten vám pak zajistí nepřetržitý provoz s nahráváním záznamu i při dočasném přerušení elektřiny.

Chytrá PoE 8MP kamera, 20x optický zoom

Do 5MP/6MP/8MP profesionální kamery jsou integrovány všechny chytré funkce, díky kterým budete mít úplný přehled o vašem majetku, ať už se jedná o dům, obchod či firmu. Díky inteligentní detekci osob vás kamera upozorní na nežádoucí pohyb ve střežené oblasti. Notifikace se zobrazí přímo v aplikaci a vy se pak můžete jednoduše podívat, co se děje. Také lze použít vestavěný interkom a s dotyčným komunikovat na dálku. 

PoE kamera s 20násobným zoomem dokáže rozpoznat lidské tváře. Díky tomu bude hledání požadovaného záznamu velmi rychlé. Také lze nastavit až 256 bodů, po kterých kamera v pravidelných intervalech bude putovat a dokáže tak střežit mnohem více prostoru.

Díky tomu, že je kamera otočná, můžete ji jednoduše ovládat pomocí vašeho mobilu odkudkoliv. Také nabízí pokročilé funkce jako je sledování pohybujícího se člověka, dokud neopustí střežený prostor.

Kamera poskytuje video ve vysokém rozlišení, které může ukládat na připojený NVR rekordér. Díky podpoře funkce rozeznávání tváří si pak jednoduše můžete přehrát záznam, kde se vyskytuje konkrétní osoba.

Porovnání jednotlivých modelů

XP IP PoE PTZ kamera, 20x zoom XP IP PoE PTZ kamera, 20x zoom XP IP PoE PTZ kamera, 20x zoom

5MP

6MP

8MP

2880*1616@25fps 3072*2048@20fps 3840*2160@15fps
1/2.8” SC5239 1/2.8” SONY335 1/2.8” SC8239

Na co se můžete těšit?

 • 5MP/6MP/8MP objektiv s 3K/4K rozlišením 2880*1616 - 3840x2160px
 • 20x optický zoom
 • ovládání kamery pomocí mobilního telefonu nebo přes PC
 • Otáčení o 360° a naklánění o 93° 
 • zvýšená odolnost IP66
 • inteligentní denní i noční vidění s automatickou detekcí osob
 • upozornění na alarm emailem nebo v aplikaci
 • záznam audia
 • obousměrná audio komunikace, lze použít jako interkom
 • záznam v H.265+ kodeku, více zaznamenaného videa při menší velikosti souboru, na HDD se vejde více záznamu při stejné kvalitě
 • snadné připojení pomocí UTP kabelu s podporou POE napájení 48V
 • podpora ONVIF protokolu
 • odolné kovové tělo

Kam kamery umístit?

Ideálně tak, aby zabírala vámi požadovanou oblast. Obvykle se jedná o vstup do objektu, jako je vstupní brána a branka a nebo vstupní dveře do domu. Díky tomu, že je kamera otočná, můžete si nastavit automatické sledování osob anebo také pravidelný monitoring zvolené oblasti. 

Kamera vám dokonale zabezpečí nejen vaší domácnost, ale hodí se i do vaší firmy. Díky živému náhledu odkudkoliv máte neustálý přehled o tom, co se u vás ve firmě děje. Kamera je vyrobena z vysoce odolného kovu s vysokým stupněm krytí, takže ji bez obav můžete umístit kamkoliv.

Nastavení otáčení a naklápění

Kamera G.Craftsman PTZ s důmyslným mechanismem otáčení/naklápění umožňuje rychlý a přesný pohyb s nekonečným 360° otáčením a 93° naklápěním. Rychlost ovládání je 0,01°~45° /s.

XM IP PoE kamera, 20násobný optický zoom, PTZ ovládání

20x optický zoom

Díky tomu, že má kamera schopnost změnit ohniskovou vzdálenost, můžeme využít skvělé přiblížení obrazu bez ztráty kvality, a to až 20x. Neuniknou vám žádné detaily a můžete si tak pohodlně určit, zda budete sledovat celý prostor anebo jen určitý výřez. Přiblížený obraz bude navíc perfektně čistý a ostrý.

Kamera XM IP PoE 20X PTZ je navržena tak, aby díky rychlému objektivu 4,7~94mm@F1.5 ~F4,0 rozšířila dosah uživatele na maximum. Dvacetinásobný optický zoom umožňuje uživateli přiblížit se ke vzdáleným objektům při zachování čistoty obrazu a poskytuje vysoce kvalitní video v celém rozsahu zoomu.

XM IP PoE kamera, 20násobný optický zoom, PTZ ovládání

Automatické sledování prostoru

PTZ POE kameře lze nastavit až 256 pozic, na které se v daných intervalech bude vracet. Také si lze vybrat až 8 různých tras, díky čemuž bude kamera po přednastavených bodech putovat náhodně a stíží případnému narušiteli možnost vniknutí do objektu. Tím lze střežit co největší prostor pomocí pouze jedné kamery.

8MP IP PoE PTZ kamera, 256 střežených oblastí

Zřetelný obousměrný zvuk

Vestavěný mikrofon a reproduktor umožňují jasně poslouchat a mluvit s kýmkoli, koho kamera zachytí v reálném čase, pokročilá technologie G.Craftsman pro potlačení ozvěny dokáže přenášet zvuky HQ bez šumu.

8MP IP PoE PTZ kamera, obousměrné audio

Inteligentní analytika AI

Kamera G.Craftsman AI dokáže inteligentně filtrovat objekty a zaměřit se na detekci člověka, což výrazně zvyšuje účinnost monitorování a přináší výhody pro odvětví související s velkým počtem obyvatel, jako je veřejná bezpečnost, kontrola přístupu a řízení podniků.

Inteligentní analytika obrazuDetekce osob s okamžitým upozorněním

Automatická detekce osob

Díky nenovějším AI algoritmům dokáže kamera velmi účinně detekovat osoby. Můžete si určit střeženou oblast a jakmile bude detekována osoba, kamera může spustit alarm a zároveň vám pošle email o narušení střeženého prostoru. Samozřejmě lze vybrat i tichý alarm, kdy vás upozorní pouze notifikace ve vašem telefonu.

Kamera využívá nejmodernější technologie, a tak nedochází k falešným alarmům. Pohybující se zvířata ani auta tak nespustí poplach.

Otočná kamera disponuje funkcí Auto Tracking, díky které může sledovat pohybující se osobu. To znamená, že jakmile do střeženého prostoru (který se předem můžete určit) vstoupí osoba, bude se pak za ní automaticky otáčet a sledovat její pohyb. Jakmile pak osoba opustí prostor, kamera se vrátí do původní pozice.

O případném narušení střeženého prostoru anebo oblasti budete v reálném čase informováni ve vašem mobilu pomocí aplikace iCSee anebo XMEye.

8MP IP PoE Auto tracking

Inteligentní detekce pohybu

Funkce inteligentní detekce pohybu umožňuje uživateli včas a přehledně monitorovat zadanou oblast. Pokud je v cílové oblasti detekován pohyb, kamera G.Craftsman automaticky vydá upozornění e-mailem / aplikací Push pro dané objekty.

8MP IP PoE kamera s detekcí osob

Revoluční infračervený výkon

Technologie infračervených LED diod byla vylepšena tak, aby poskytovala videa s dosahem 80 m ~ 100 m. 6ks IR Array +2 ks laserů dokáže v noci zobrazit ostrý černobílý obraz, 2ks Warmlights dokáží zobrazit barevný obraz nočního vidění na základě funkce AI.

8MP IP PoE PTZ kamera, noční vidění

Špičková technologie zajišťující čistotu obrazu

Díky pozoruhodnému 120dB WDR zajišťuje výjimečný výkon za vysoce kontrastních světelných podmínek. BLC, 3D DNR a HLC společně zaručují křišťálově čistý obraz a eliminují přeexponované nebo podexponované oblasti. Rozlučte se s obrazovým šumem a přivítejte nedotčené, detailní záběry.

Bezkonkurenční obraz za každých podmínek

Kamery byly testovány téměř ve všech situacích každodenního života, v garážích, u předních dveří, obchodech atd., a to jak při vysokých, tak i nízkých teplotách. Kamery stále dokáží pořizovat stabilní a vysoce věrné záběry bez oslnění, a to v každém testovacím prostředí.

Algoritmy pro vylepšení obrazu 120 dB WDR, 3D DNR pomáhají kameře pořizovat dech beroucí snímky při jakékoli úrovni jasu.

ANNKE C800 - WDR a 3D DNR

Inteligentní IR-Cut filtr pro noční vidění

Inteligentní IR-Cut filtr automaticky přepíná mezi dnem a nocí tak, aby snížil barevný nádech ve dne a zvýšil jas obrazu v noci. Tím se dosáhne toho, že obraz je za všech světelných podmínek čistý a s minimálním šumem. 

Starlight Ultra Low-light

Společnost G.Craftsman používá snímač HD CMOS Starvis nebo SONY IMX335 Starvis, který je schopen poskytovat vysoce detailní barevné snímky i v prostředí s nízkou hladinou osvětlení dosahující 0,001 lx - 0,01 lx (barevné) nebo 0 lx (černobílé) a v prostředí s téměř infračerveným světlem bez jakéhokoli doplňkového osvětlení.

8MP IP PoE PTZ kamera, Sony snímací senzor

Vodotěsnost IP66

Kamera má kovově tělo, který vydrží i extrémní podmínky. Disponuje vysokým stupněm krytí IP66, které zabraňuje nejen vniknutí prachu, ale hlavně je to ochrana proti intenzivně tryskající vodě. Tím pádem se nemusíte bát umístit kameru přímo na zeď domu.

Je odolná i proti mrazu a extrémním teplotám. Ani přímý zásah bleskem ji neublíží.

Síťová kamera G.Craftsman podporuje ochranu proti povětrnostním vlivům a bleskům, což je špičková úroveň v oboru, a je tak dobře chráněna proti deštivému a mlhavému počasí, což zajišťuje její výkon.

XM IP PoE kamera s 20násobným přiblížením, IP66

Jedinečný design konstrukce

Pouzdro z hliníkové slitiny má dobrou účinnost proti opotřebení a korozi, která je vhodná pro všechny druhy extrémních klimatických podmínek. Kabel se stínicí vrstvou a spletenými linkami také účinně stíní rušení a přenáší stabilní signály.

8MP IP PoE detail kamery

Obousměrné audio

Kamera je vybavena výkonným reproduktorem a mikrofonem. Díky tomu jí můžete využívat i ke komunikaci s okolím. Typicky můžete kurýrovi říci, kde vám má zanechat balíček.

Hlavní funkcí mikrofonu je však nahrávání zvuku. Pomocí reproduktoru pak kamera vydává výstražná upozornění, a to buď přednastavená anebo vaše vlastní.

Obousměrná audio komunikace

Obousměrná audio komunikace

Jednoduchá instalace

Pokud kameru připojíte k našim kompatibilním NVR rekordérům, bude přidání kamery velmi jednoduché. Stačí přivést UTP kabel a kamera se vám objeví v seznamu zařízení v NVR rekordéru. Pokud by zde byl konflikt IP adres, stačí adresu upravit.

Pokud chcete využívat všechny funkce kamery, musíte jí připojit ke kompatibilnímu zařízení. Kamera podporuje protokol ONVIF 2.0, zpětně kompatibilní je pak s každým ONVIF protokolem.

Napájení POE 48V pak podporuje standardy 802.af a 802.at.

Kromě privátního protokolu s G.Craftsman podporuje také ONVIF. Kamera tak může být připojena k síťovému videorekordéru, který splňuje standardy ONVIF, RTSP mnoha dalších významných výrobců, jako jsou HIKVISION, DAHUA, XM atd.

Podpora ONVIF protokolu

Žádné zbytečné kabely

Velkou výhodou POE napájení kamer přímo z NVR rekordéru je použití pouze jednoho UTP kabelu. Jednoduše jsou kamery napájeny přímo z rekordéru. Žádné další kabely už nepotřebujete.

Kamera však může fungovat samostatně, stačí ji připojit do zásuvky a s routerem pak propojit datovým kabelem. Živý náhled můžete sledovat jak na PC, tak i na mobilu.

2 způsoby připojení PoE kamer

Možnosti připojení periferií

NVR rekordér nabízí mnoho výstupů. Ať už se jedná o Full HD video výstup přes HDMI, nebo analogový VGA port. Pokud chcete slyšet audio z jednotlivých kamer, stačí do 3.5mm zdířky připojit třeba vaše reproduktory. Po připojení myši do USB pak můžete NVR rekordér jednoduše ovládat.

Důležitým propojením je UTP kabel zapojený do vašeho routeru. Tím je NVR rekordér online a vy se k němu můžete odkudkoliv připojit buď z mobilního telefonu anebo PC.

Připojení periferií k NVR

Záznam na disk v NVR rekordéru

Kamera nemá slot na SD kartu, tudíž nemůže nahrávat záznam přímo do sebe. Je ji tedy nutné připojit k NVR rekordéru. Je tedy ideální k rozšíření vaší bezpečnostní sestavy.

Velkou výhodou IP kamerových setů je možnost nahrávání záznamu ze všech kamer do jednoho centrálního úložiště - NVR rekordéru. Do rekordéru se instaluje SATA disk o maximální kapacitě 12 TB. Díky takto obrovskému úložišti a využití moderního video kodeku H265 se vám do rekordéru vejde mnohem více záznamu. Díky funkci Overwrite se pak záznam bude automaticky přepisovat a nedojde k zastavení nahrávání po naplnění úložiště.

Pořízený záznam lze pak pohodlně prohlížet buď v mobilní aplikaci anebo si ho v plné kvalitě stáhnout do PC a využít dalšího editačního programu na přiblížení či vyhlazení videa. Díky inteligentnímu záznamu je možné prohlížet jen videa se zaznamenanou detekcí pohybu anebo nahrávat záznam jen při detekci osob.

Různé možnosti ukládání záznamu

Špičkový video kodek H.265+

Díky využití kodeku H.265+ se při stejné kvalitě na pevný disk v NVR rekordéru vejde více záznamu. To znamená, že se na váš HDD oproti kodeku H.264 vejde až o 50% více záznamu, což pochopitelně snižuje náklady na úložná média.

Kodek H.265+ využívá nižší šířku pásma, je rychlejší při načítání videa a také plynulejší při jeho přehrávání. Využívá metodu inter i intra frame a díky tomu lze dosáhnout kvalitnějšího záznamu při účinnější kompresi.

Inteligentní kodek H.265

Záznam s inteligentním přehráváním

Uložené video na HDD v NVR rekordéru si můžete jednoduše přehrávat i v mobilní aplikaci. Díky inteligentnímu zvýrazňování alarmu s detekcí osob  pak v záznamu rychle najdete požadovanou událost. 

Záznam může být uložen v libovolně velkých blocích, takže hledání podle času pro vás bude ještě přívětivější.

Přehledné přehrávání záznamu v aplikaci

Sledujte živý náhled odkudkoliv

Díky technologii P2P se do vaší kamery můžete připojit z kteréhokoliv místa na světě. Navíc můžete kameru sdílet se svojí rodinou, přáteli nebo ochrankou. 

A to díky aplikaci pro mobilní telefony XMEye Pro (není v češtině) (iOS, Android), tablety (iPad, Android) nebo Windows. Stačí si vybrat, jak chcete sledovat záznamy a využít tak přesně to, co vám nejvíce vyhovuje. CMS software pro počítač pak může sloužit jako dobrý nástroj pro správu nahraného materiálu.

Vzdálený přístup do kamer

Sdílená wifi kamera

Přehledný software pro PC

Díky programu pro PC si můžete video z kamery zobrazit i na vašem počítači. Stačí si nainstalovat program VMS Client a kameru do něho jednoduše přidat. V tomto programu pak můžete upravovat i parametry kamery.

VMS klient pro PC

Popis a rozměry kamery

8MP POE kamera - popis

Rozměry 8MP POE kamery

Aktualizace firmwaru

Naše oddělení výzkumu a vývoje neustále pracuje na lepším firmwaru, který vám pomůže vyřešit všechny potenciální chyby a problémy při používání výrobků. Zabývají se také novými slibnými funkcemi. Můžeme vám tak poskytnout nejnovější aktualizaci firmwaru po celou dobu životnosti.

8MP IP PoE PTZ kamera, update firmwaru

Obsah balení

1x 5MP/6MP/8MP PoE otočná venkovní IP kamera
1x Napájecí adaptér 12V/2,5A
1x CZ uživatelský manuál

Kvalitní kamera a veškeré příslušenství jsou dobře zabaleny s ochrannou podložkou v krabici.. Společnost G.Craftsman používá k ochraně fotoaparátů tvrdé a silné kartony s rohovými podložkami, zejména vibrační test před odesláním může zajistit, že zboží dorazí v dobrém stavu.

8MP PoE PTZ kamera

Parametry
Aplikace iCSee, XMEye
Automatické sledování ano
Automatický záznam při detekci osob
BLC Ano
Citlivost 0.01Lux / 0.001Lux
Detekce osob ano
Filtr IR-CUT
Funkce alarmu ano
Kapacita úložiště 128GB
Kompabilita Android, iOS, Windows
Komprese videa H.264, H.265+
Materiál Kov
Napájení DC 12V/1A, POE 48V
Noční vidění černobílé 100m
Objektiv 4,7mm - 94mm
Obousměrné audio ano
Onvif Ano
Otočná ano
POE 48V
Připojení UTP RJ45 Ethernet,10/100M
Přísvit 6 infra diod
Protokol TCP/IP,ICMP,HTTP,HTTPS,FTP,DHCP,DNS,DDNS,RTP,RTSP,RTCP,NTP,SMTP, RTMP
Rozlišení 3840x2160px, 2880*1616px, 3072*2048px
Rychlost závěrky 1/50(1/60) - 1/10000
Snímací senzor 8MP 1/27" CMOS sc8239, 5MP 1/2.8" SC5239S CMOS, 8MP 1/2.8" CMOS sc8239, 6MP 1/2.8” SONY335
Stupeň krytí IP66
Světelnost objektivu F1.6
Typ upozornění emailem, v aplikaci
Umístění vnitřní, venkovní
Video výstup 5MP 2880*1616@25fps | 6MP 3072*2048@20fps | 8MP 3840*2160@15fps
Vyhlazení šumu 2D / 3D redukce šumu
Vylepšení obrazu BLC, HLC, 3D DNR, 120 dB WDR
WDR 120 dB
Záruka 2 roky
Záznam SD karta, NVR rekordér
Zpracování zvuku G.711A, G.726